Šest branek a divoký průběh nabídl zápas rezervních celků Dukly a Plzně

3:3

(2:0)

30. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FK Dukla Praha B

Sestava domácí: Vlček – Vacek (70. Oravec), Vach, Fišer (K), Doubek – Novák, Lörinz – Planeta (85. Houdek) – Vrba (60. Falout), Nováček (60. Štauber), Kodýdek (70. Franke)

Sestava hosté: Gothard –Krejčí, Kocman (46. Káža), Pančev, Fojt (K) – Nikl (86. Bilstrup), Uhlíř, Bačinský – Hübl (77. Jelínek), Magdi (92. Lopatář), Ulman

• Branky:Lörinz (25. min.), Kodýdek (34. min.), Franke (86. min.)-A.Magdi (51. min.), H. Hübl (57. min., CH. Bačinský (82. min.)

ŽK:Vrba (28. min.), Doubek (58. min.)-Jelínek (88. min.), Ulman (91. min.)

Rozhodčí:Hlaváček-Štípek, Špindlerová

.
V třicátém kole ČFL, sk. A zavítal B-tým Dukly do Stodu, na hřiště místního Slavoje, které si na poslední mistrovské kolo pronajala rezerva týmu Viktorie Plzeň. V podzimní části rezervní tým Dukly s B-týmem Viktorie Plzeň remizoval na domácím hřišti na UMT v Satalicích 2:2, když branky Dukly vstřelili v posledních deseti minutách S. Atsuta a H. Hübl.

Trenér B-týmu Dukly, A. Majer, neměl v tomto zápase z lavičky A-týmu Dukly k dispozici žádného hráče a obdobně na tom byl i trenér B-týmu Viktorie Plzeň, J. Parlásek. Narazily na sebe tak téměř věkově shodně složené týmy, Viktorie Plzeň měla v týmu jednoho třiadvacetiletého hráče a tři dvaadvacetileté hráče, u Dukly to byl jeden dvadvacetiletý hráč (J. Uhlíř), ostatní hráči byli mladší. Věkový průměr u Dukly 19,9 roku, u Plzně to bylo 20,1 roku. Na výpomoc B-týmu Dukly tak přišli z dorostu K. Pančev, J. Lopatář, F. Káža a jako druhý brankář F. Šmídmajer. K vidění byl pěkný živý útočný fotbal, s gólovými šancemi na obou stranách, se třemi brankami vstřelenými oběma týmy a po jedné střele mířící do tyče (břevna) brankové konstrukce. Rovněž počet žlutých karet byl oboustranně vyrovnaný 2 ku 2 a tak se po vyhraném prvním poločase domácím týmem 2:0 a po vyhraném druhém poločase 1:3 Duklou, rozešly oba týmy smírně 3:3.

Zajímavostí bylo, to, že v minulém kole jako asistent rozhodčího figuroval p. J. Hamouz a v zápase 30. kola pak jako delegát fotbalové asociace byl přítomen p. R. Hamouz, otec J. Hamouze.

Domácí v rozestavení 4-2-1-3 začali s vysunutým napadáním rozehrávky Dukly dvěma útočníky. V samém začátku zápasu byli častěji na míči domácí. Dukla si v první desetiminutovce vytvořila gólovou šanci, když agilní A. Magdi našel na malém vápně s chutí hrajícího J. Uhlíře, ale pozorný domácí brankář J. Vlček jeho střelu ze 6 metrů z levé strany stačil vyrazit na roh.

Domácí ve 25. minutě šli do vedení po rohovém kopu, když z ostrého úhlu po nacvičeném signálu zakončoval z pravé strany ostrou přízemní ranou na bližší tyč, kterou ještě tečovala obrana Dukly, levý záložník Lörinz, 1:0.

Následovala oboustranně vyrovnaná hra převážně v poli, kdy ale domácí se po vedoucí brance zklidnili a byli častěji na míči.

Když pak ve 34. min. levý útočník domácích Kodýdek přešel přes tři hráče Dukly a z levé strany po průniku do pokutového území z 8 metrů přízemní střelou zvýšil na 2:0 pro domácí, a ve 41. a 42. si vytvořili domácí další dvě brankové příležitosti, které ale zmařil dobrými zákroky L. Gothard v brance Dukly, vypadalo to, že tentokrát „remízový“ král ČFL z Julisky nezíská ani bod.

O poločasové přestávce trenér Dukly A. Majer přeskupil řady, vystřídal obránce A. Kocmana F. Kážou, který přešel do útoku a z levé strany útoku se do obrany stáhnul univerzál F. Ulman. Obrana Dukly se zpevnila, zlepšila se rozehrávka odzadu a útočná vozba Dukly příchodem čerstvého Káži získala na průraznosti. Hned šest minut po přestávce Dukla snížila brankou A. Magdiho po přihrávce H. Hübla na 2:1 pro domácí plzeňské viktoriány.

Hráčům Dukly narostla křídla a hned v následujících čtyřech minutách si vytvořila dvě dvojité brankové příležitosti, které ale neproměnila. V 57. min. Dukla zaslouženě vyrovnala po samostatné akci H. Hübla na 2:2.

V 76. min. domácí po závaru v pokutovém území Dukly, ve snaze strhnout vedení na svoji stranu, prudkou, brankářem Gothardem vytěsněnou střelou, mířili do břevna duklácké branky.

Také na druhé straně v 78. min. po průniku F. Kašeho z levého křídla, nastřelila Dukla přízemní střelou tyč domácího brankáře.

Když potom Bačinský si připravil míč a přízemní křížnou střelou z levé spojky z 19 metrů vstřelil v 82. min. třetí branku Dukly a dostal Duklu do vedení 2:3, zdálo se, že se konečně Dukla dočká tříbodového zisku.

Ale ani domácí, kteří mezitím vystřídali čtyři hráče, se nechtěli vzdát bodového zisku zadarmo. Nicméně domácí po vystřídání pátého hráče se v 86. minutě přeci jenom gólově prosadili po rohovém kopu, když z levé spojky ze 16 metrů střílel vystřídaný Franke do pravého vinglu na 3:3.

Ani to však nebyl úplný konec, protože Dukla se ještě v 88. minutě dostala do gólové šance vystřídaným O. Jelínkem, který ale ze 7 metrů mířil, ve snaze „uklidit“ míč k tyči, metr vedle domácí branky.

Bližší komentář:

Domácí v rozestavení 4-2-1-3 začali s vysunutým napadáním rozehrávky Dukly dvěma útočníky a pokrýváním středního pásma. V samém začátku zápasu byli častěji na míči domácí, a měli i první náznak gólové šance ve 4. minutě, ale střela ofenzívního záložníka Planety z 15 metrů mířila půl metru vedle branky Dukly. Také Dukla si v deváté minutě vytvořila gólovou šanci, když v záloze vybojoval míč J. Uhlíř, poslal kolmou přihrávkou dopředu agilního A. Magdiho, který se uvolnil v souboji s domácími obránci a našel na malém vápně s chutí hrajícího J. Uhlíře, ale pozorný domácí brankář J. Vlček jeho střelu ze 6 metrů z levé strany stačil vyrazit na roh. Z následného rohového kopu rozehraného A. Magdim nakrátko na H. Hübla následovala kombinace s Ch. Bačinským, a střela A. Magdiho, z 8 metrů a z odraženého míče z 8 metrů opakovaná střela „všudybýlka“ H. Hübla. V obou případech prokázal oprávněnost své nominace do branky plzeňských viktoriánů J. Vlček, který obě střely stačil vyrazit. Přitom rozhodčí Hlaváček odpustil domácím faul na J. Uhlíře v pokutovém území Plzně. V 16. minutě ještě stačil nebezpečně vystřelit levý obránce Dukly, kapitán R. Fojt, ale jeho ostrá křížná rána z levé spojky ze 17 metrů skončila ¾ metru vedle domácí branky. Poté se hra vyrovnala, ale domácí ve 25. minutě po rohovém kopu šli do vedení, když z ostrého úhlu po nacvičeném signálu rozehrál rohový kop na odskočeného obránce Doubka od bližší tyče, který míč vrátit zahrávajícímu Lörinzovi, který nakonec i zakončoval z pravé strany ostrou přízemní ranou s mírnou tečí obrany Dukly na bližší tyč, 1:0.

Ve 28. min. obdržel domácí pravý útočník Vrba žlutou kartu za faul ve skluzu a podkopnutí Pančeva uprostřed hřiště.

Ve 33. min. střílel z pravé spojky z 25 metrů J. Uhlíř, brankář Plzně jeho střelu kryl.

Když pak ve 34. min. po kolmici od levého obránce Doubka do prostoru levého křídla, to „zabalil“ levý útočník domácích Kodýdek, přešel přes tři hráče Dukly a z levé strany po průniku do pokutového území z 8 metrů přízemní střelou zvýšil na 2:0 pro domácí, a ve 41. (levý křídelník Kodýdek po křížném pasu od levého záložníka Lörinze) a 42. minutě (po rohovém kopu Plzně zahrávaném levým záložníkem Lörinzem a po kombinaci mezi levým obráncem č. 7 Doubkem a č. 14 Novákem střílel zleva domácí Novák) si vytvořili domácí další dvě brankové příležitosti, které ale zmařil dobrými zákroky L. Gothard v brance Dukly, vypadalo to, že tentokrát „remízový“ král ČFL nezíská ani bod.

O poločasové přestávce trenér Dukly A. Majer přeskupil řady, vystřídal obránce A. Kocmana F. Kážou, který přešel do útoku a z levé strany útoku se do obrany stáhnul univerzál F. Ulman. Obrana Dukly se zpevnila a útočná vozba Dukly příchodem čerstvého Káži získala na průraznosti. Hned šest minut po přestávce, v 51. minutě, po kolmém nákopu L. Gotharda na A. Magdiho, se A. Magdi dostal za stopery Plzně, v plném běhu stačil před vyběhnuvším brankářem míč „píchnout“ špičkou kopačky, mírně tečovaný míč se dostal k nabíhajícímu H. Hüblovi, jehož střela se dostala ve vápně k A. Magdimu a ten se v zakončení nemýlil, a snížil na 2:1 pro plzeňské viktoriány.

Hráčům Dukly narostla křídla a hned v následujících čtyřech minutách si vytvořila dvě dvojité brankové příležitosti, které ale neproměnila. Nejprve v 53. minutě v poli vybojoval míč CH. Bačinský, kterému vrátil patičkou míč s chutí hrající A. Magdi, následně Ch. Bačinský z levé strany předložil míč mezi malé vápno a značku pokutového kopu, odkud Š. Nikl nastřelil v gólové pozici brankáře Plzně a z následné dorážky se proti důrazné obraně Plzně neprosadil A. Magdi a obrana domácích odvrátila na rohový kop. Pak v 54. minutě po protiútoku Dukly, taženém po levém křídle F. Kážou, následoval centr na malé vápno, kde v dobré pozici předskočil plzeňský stoper H. Hübla, míč se ale dostal k A. Magdimu, který zakončil z 11 metrů z levé spojky vedle domácí branky.

V 57. min. Dukla zaslouženě vyrovnala po rozehrávce od brankáře L. Gotharda na J. Uhlíře přes Š. Krejčího, který poslal kolmici za obrannou linii Plzně a vyzval k samostatné akci H. Hübla, který se prosadil mezi dvěma pomalejšími stopery Plzně a vyrovnal na 2:2.

V 58. min. obdržel ŽK domácí levý obránce Doubek za faul na H. Hübla 8 m na půli Plzně.

V 59. min. v gólové příležitosti po rohovém kopu z pravé strany zahrávaném H. Hüblem nakrátko na A. Magdiho, který odcentroval a našel F. Kážu z 9 metrů před brankou domácích, ale jeho hlavička šla metr vedle domácí branky.

V 60. min. domácí trenér vystřídal dvojici útočníků Vrbu a Nováčka Štauberem a Faloutem. Štauber přešel na střed útoku, na pravé křídlo se posunul ze středu zálohy Planeta a na střed zálohy přišel čerstvý Falout.

Dukla pokračovala v nebezpečných útočných akcích, v 64. min. po centrovaném míči z pravé strany od Š. Nikla v dobré pozici pálil velmi dobře pracující na velkém prostoru Ch. Bačinský z 8 metrů nad domácí branku a v 69. min. po kombinaci mezi H. Hüblem a F. Ulmanem dobrou příležitost H. Hübla odvrátila obrana Plzně na rohový kop.

V 70. min. domácí vystřídali další dvojici hráčů, ze hřiště odešel levý útočník Kodýdek, místo něho nastoupil č. 8 Franke a pravý obránce Vacek, kterého nahradil č. 11 Oravec.

V 76. min. po rohovém kopu z pravé strany a závaru v pokutovém území Dukly, ve snaze strhnout vedení na svoji stranu, brankářem Gothardem vytěsněnou prudkou hlavičkou, mířili do břevna duklácké branky.

V 77. min. Dukla vystřídala v útoku H. Hübla O. Jelínkem.

Také na druhé straně, v 78. min., pěkném pasu R. Fojta do levé strany a po nebezpečném průniku F. Kašeho z levého křídla, nastřelil F. Káža v plném běhu přízemní střelou tyč domácího brankáře.

Když potom po autovém vhazování R. Fojta z levé strany na Š. Krejčího následovala přihrávka do pravé strany na F. Ulmana, pak kolmice do prostoru pravého křídla na A. Magdiho, který si navedl míč přes bránícího levého obránce č. 7 Doubka, našel v levé záloze Ch. Bačinského, který si připravil míč a přízemní křížnou střelou z levé spojky z 19 metrů vstřelil v 82. min. třetí branku Dukly a dostal Duklu do neočekávaného, ale zaslouženého vedení 2:3, zdálo se, že se konečně Dukla dočká tříbodového zisku.

Ale ani domácí, kteří mezitím vystřídali čtyři hráče, se nechtěli vzdát bodového zisku zadarmo. Výsledkem byla gólová šance domácích po protiútoku Plzně po zahrávání rohového kopu Duklou v 83. min., ale vychýlená koncovka Štaubera při střele vedle branky Dukly ze 7 metrů ochránila svatyni Dukly od pohromy.

Nicméně domácí po vystřídání pátého hráče se v 86. minutě přeci jenom gólově prosadili po rohovém kopu z pravé strany, když z levé spojky ze 16 metrů střílel vystřídaný Franke do pravého vinglu prudkou ránu na 3:3.

Ani to však nebyl úplný konec, protože Dukla se ještě v 87. minutě dostala do gólové šance. Bylo to po trestném kopu Dukly z půle hřiště rozehraném Š. Krejčím na J. Uhlíře, který našel kolmicí do levé spojky Ch. Bačinského a jeho přihrávce do vápna na nabíhajícího F. Kážu z levého křídla, po jehož centru z levé strany „pod sebe“ se dostal k zakončení vystřídaný O. Jelínek, který ale ze 7 metrů mířil, ve snaze „uklidit“ míč k tyči, metr vedle domácí branky.

V samém závěru pak rozhodčí Hlaváček udělil i hráčům Dukly dvě žluté karty za fauly v souboji o míč, nejdříve to byl v 88. min. O. Jelínek a v 91. min. F. Ulman a tím došlo k vyrovnání i počtu žlutých karet s domácím týmem.

Oboustranně fair vedený zápas řídila trojice arbitrů, jako hlavní E. Hlaváček, jemuž na lajnách asistovali Z. Štípek a Z. Špindlerová.

K poslednímu zápasu sezóny 2023-2024 nutno konstatovat, že všichni hráči Dukly podali v zápase nadprůměrný výkon, zejména pak celá záložní i útočná trojice, když se jim podařilo výsledkově otočit ve druhém poločase zápas, který se pro nás nevyvíjel příznivě.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Já si myslím, že jsme dnes viděli velice dobré utkání, kde začátek zápasu patřil Plzni, ale pak už jsme se do toho dostali také, a přestože jsme o poločase prohrávali 2.0, když jsme si zase opět dali takový nešťastný polovlastní gól, tak jsem věřil, že s tím ještě můžeme něco udělat, protože jsem viděl, že kluci nehrají špatně a ve druhém poločase si myslím, že jsme dominovali a zaslouženě jsme výsledek otočili. A samozřejmě, jak se ta letošní sezóna vyvíjela, tak je skoro opět jasné, že domácí vyrovnali a že to zase skončilo remízou. Myslím si, že do takové třicáté minuty druhého poločasu jsme podali velmi dobrý výkon, byly tam velmi dobré individuální výkony, hezké útočné akce a myslím si, že i místní se tady museli fotbalem dnes bavit.“