clanek-1

B-tým Dukly remízovým králem ČFL, když tříbodová výhra utekla mezi prsty a s FK ROBSTAV se opětovně dělil o body

TJ Přeštice

Sestava domácí: Gothard –Ulman, Krejčí, Krenciv (K), Bilstrup (61. Fojt) –Nikl (61. Atsuta), Uhlíř (78. Lopatář), Bačinský – Hübl (89. Kocman), Mikeš, Uher (78. Magdi)

Sestava hosté: Hinterholzinger – Rádl, Musa, Šulc, Aw Suleymane (76. Havel) – Tvaroh, Petr – Řezáč (66. Rahimič) – Tolno (76. Popovič), Štursa (K), Zeman

• Branky:Krejčí 69. min - Šulc 31. min

Rozhodčí:T. Nejedlo, F. Hes, J. Hamouz

Ve dvacátém devátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly ve Zbuzanech B-tým FK ROBSTAV. V podzimní části si Dukla přivezla z Přeštic bod za remízu 3:3. Hosté získali dosud v tabulce ČFL, sk. A, o bod více než Dukla B a tento náskok si i po odehraném vzájemném souboji udržela. FK Robstav je tak po 29. kole na 9. místě se ziskem 36 bodů, B-tým Dukly se ziskem 35 bodů je na 12 místě průběžné tabulky.

Zajímavostí bylo, že kapitán hostí, Ondřej Štursa, v roce 2019 půl roku hostoval z Viktorie Plzeň v Dukle Praha. Dále za hosty celý zápas odehrál známý bývalý prvoligový hráč Martin Zeman, který dokazoval na hřišti, že ani 35 let mu nic z fotbalovosti neubralo.

Hosté nastoupili v rozestavení 4-2-1-3 v základní sestavě s třicátníky, M. Zemanem a brankářem Hinterholzingerem, osmi hráči střední generace v čele s kapitánem O. Štursou a třemi hráči černé pleti, ale také se střídajícím šestnáctiletým mladíkem Rahimičem, který do Robstavu přestoupil v zimní přestávce z Přední Kopaniny. Dukla nastoupila bez hráčů širšího kádru A-mužstva, ale posílená čtyřmi hráči dorostu. Hosté pracovali v obranném pohyblivém bloku, z něhož vyráželi do brejků, proti tomu Dukla, která se snažila překonat obranný val kombinační hrou a byla v prvním poločase aktivnější a vytvořila si čtyři brankové příležitosti, které ale neproměnila. Hosté naproti tomu se dostali do vedení v 31. minutě po rohovém kopu a zakončení hostujícího stopera Šulce z malého vápna při nedorozumění v obranné činnosti Dukly.

Ve druhé půli se dostali i hosté do jedné brankové příležitosti, kterou ale dobrým zákrokem zmařil v brance Dukly L. Gothard. Dukla i hosté po hodině hry prostřídali a Dukla zesílila tlak na soupeře. Po trestném kopu vyrovnala zaslouženě v 69. min. hlavičkou Krejčího z malého vápna. Dukla i přes převahu v poli a další brankové příležitosti již strhnout vítězství na svou stranu nestačila. Ke kýženému zisku tří bodů z domácího hřiště nepomohla ani penalta (neproměněná) v 79. min. Krencivem po faulu hostujícího stopera Musy na Mikeše, ani střela čerstvě vystřídaného Kocmana v 89. min., který ze 6 metrů strefil hostujícího brankáře na brankové čáře!.

Dukla tak v probíhajícím ročníku sehrála již 14 (!) nerozhodný zápas a je remízovým králem obou skupin ČFL.

Zápas řídila trojice arbitrů, jako hlavní T. Nejedlo, jemuž na lajnách asistovali F. Hes a J.Hamouz.

Od úvodních minut začali dukláci aktivněji, hosté ale soustředěným výkonem drželi hru v prostřední třetině hřiště. Dukla zahrávala jako první rohový kop ve 13. minutě, z odraženého míče Š. Nikl vystřelil nebezpečnou přízemní střelu z 27 metrů k tyči, ale dlouhý hostující zkušený brankář Hinterholzinger stačil střelu vyrazit na další rohový kop.

O minutu později pak získali výhodu rohového kopu také hosté, na který si naskočil obranou Dukly tísněný vysoký stoper Musa, ale jeho hlavička z 12 metrů skončila tři metry vedle branky Dukly.

První brankovou šanci zápasu měla Dukla ve 26. minutě, kdy střílel z pravé strany H. Hübl z 8 metrů, brankář hostí střelu vyrazil na rohový kop.

Hned o dvě minuty později se dostala Dukla do další dobré brankové příležitosti, když CH. Bačinský vystřelil z 18 metrů z levé spojky ostrou přízemní ránu, kterou brankář hostí stačil jen vyrazit a dobíhající tísněný H. Hübl z 6 metrů stihl zakončit jen slabou střelou, kterou hostující brankář kryl.

Hosté naproti tomu se dostali do vedení v 31. min. po rohovém kopu z levé strany, zahrávaným M. Zemanem, když z obranou odraženého míče a vráceného hosty na malé vápno se prosadil nedůsledně obsazený vysoký stoper Šulc a dostal hosty do vedení, 0:1.

Ve 32. min. se dostala Dukla do další gólové šance, když F. Ulman se dostal po pěkné kombinaci z pravé strany sám proti vyběhnuvšímu brankáři hostí, neodvážil se jej přelobovat a zvolil přihrávku na prostředek velkého vápna, kde se nabíhající F. Mikeš mezi vracejícími se obránci neprosadil a hosté šanci Dukly zmařili.

V poslední minutě první půle po rohovém kopu Dukly, zahrávaném Ch. Bačinským zakončoval v gólové šanci nebezpečně N. Krenciv z 12 metrů, ale střela mířila půl metru vedle!

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva v nezměněné sestavě. Nestřídal ani trenér Dukly, A. Majer, ani treněr Robstavu St. Purkart.

Již ve 48. min. se ocitl v brankové příležitosti na malém vápně H. Hübl po centru z pravé strany, ale bez zakončení.

Následující desetiminutovka byla z obou stran nepřesná a hra byla oboustranně rozháraná.

V 58. min. se hosté dostali do gólové šance z levé strany kapitánem O. Štursou, ale L. Gothard jeho střelu ze 4 metrů stačil reflexivním zákrokem vyrazit.

Po té Dukla v 61. min. vystřídala a na hřiště přišli čerství R. Fojt na post levého obránce a S. Atsuta do zálohy. Převaha Dukly začínala být stále výraznější.

Vyrovnání se Dukla dočkala v 69. min., kdy po pěkné kombinační akci se Dukla dostala do úniku v pravém křídle F. Ulmanem, kterého hostující obrana faulovala. Z následného trestného kopu od pravého rohového praporku zahrávaném R. Fojtem, si na přední tyči naskočili F. Ulman a Š. Krejčí, který razantní hlavičkou z 5 metrů zaslouženě vyrovnal na 1:1.

V 71. min. hosté kontrovali nebezpečným protiútokem, ale pro ofsajd hostujícího pravého obránce Rédla v malém vápně Dukly rozhodčí akci přerušil.

V 79. min. Dukla po pěkné akci vyšachovala hostující obranu a nakonec fauloval samotného F. Mikeše 6 metrů před odkrytou brankou hostující stoper Musa. Rozhodčímu Nejedlovi nezbylo než odpískat pokutový kop, k jehož exekuci se postavil nejlepší hráč Dukly, kapitán N. Krenciv. Jeho střela však skončila nad pravým vinglem hostující branky!

Dukla pokračovala, i přes tento dílčí nezdar, v nátlakové hře a v 89. minutě čerstvě vystřídaný A. Kocman, osamocený 6 metrů před odkrytou hostující brankou vystřelil přímo do brankáře hostí, který na brankové čáře se pokusil o nemožné, a naneštěstí pro Duklu, jej A Kocman ostrou ránou strefil z 6 metrů!.

Hosté si tak se štěstím odvážejí bod, Dukla v sezóně remizovala již 14. zápas a zbyl na ni jen jeden bod.

Hodnocení trenéra:

Aleš Majer (FK Dukla Praha): „Poctivý přístup kluků, první poločas velmi dobrý, ale chybí nám teď taková sportovní pohoda a forma, kvalita v zakončení a proměňování šancí a jejich řešení a dalších situací. My jsme prohrávali 0:1 po prvním poločase po takovém šťastném gólu hostí a ve druhém poločase se hra srovnala. Myslím, že jsme zápas zaslouženě vyrovnali, pak jsme neproměnili penaltu, ale říkám, že postavili jsme dnes kluky z dorostu, kluci se rvali, byli poctiví, snažili se, chybělo nám víc fotbalové kvality.“