2:0

(1:0)

28. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FK Dukla Praha B

Sestava domácí: Šimáček – Smetana (59. Kozel Dan.), Starý, Zákostelský, Lanc (88. Schwan) – Novák M., Jakobovský (K), Mareš (69. Budínský), Hejda (59. Novák L.), Drobílek – Bicenc (69. Dvořák)

Sestava hosté: Štefan –Kocman, Krenciv (K), Fojt (81. Bilstrup) – Krejčí (60. Magdi), Atsuta (81. Uhlíř), Bačinský, Ulman – Hrubeš (74. Hübl), Jelínek (46. Mikeš), Lehký

• Branky:Lanc (39. min.), Novák M. (68. min.)

ŽK:Dvořák (71. min.)

Rozhodčí:Šťastný-Nešněra, Šůma

.
V osmadvacátém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly do Štěchovic, kde se v netradičním pátečním termínu utkala s domácí Povltavskou FA od 18. hod. V podzimní části Dukla s Hostouní remizovala na domácím hřišti v Přední Kopanině 3:3, když branky Dukly vstřelili J. Hrubeš a dvakrát A. Magdi a hosté vyrovnali na tři tři tři minuty před koncem zápasu.

Trenér B-týmu Dukly, A. Majer, využil v tomto zápase z lavičky A-týmu Dukly k udržení zápasové praxe v brance J. Štefana a v útoku J. Hrubeš a F. Lehký. Zajímavostí bylo, že za Povltavskou FA nastoupil Daniel Kozel, starší bratr Davida Kozla, hráče A- týmu Dukly, který v dřívějších letech hrál na Dukle.

Zkušenější domácí v rozestavení 4-5-1 začali s vyplněním středního pásma (střední třetiny hřiště) a doplňováním útočné vozby z krajů zálohy a z krajů obrany v prostoru křídel s využíváním přesných křížných pasů od stoperské dvojice a následnými centrovanými míči do pokutového území Dukly se snažili o překonání obrany mladíků z Dukly. Dukla v prvním poločase byla lepším týmem, měla územní převahu a dostávala se i do brankových příležitostí. Domácí si první příležitost vypracovali v 39. minutě, kterou ale také proměnili ve vedoucí a pro ně uklidňující branku.

Ve druhé půli začala opět Dukla aktivně a v 56. min. nastřelil tísněný čerstvý F. Mikeš tyč domácí branky, ale domácí v 68. minutě odskočili na rozdíl dvou branek. Domácí po té vyrovnali hru a dovedli utkání do vítězného konce.

Zápas řídila trojice arbitrů, jako hlavní V. Šťastný, jemuž na lajnách asistovali F. Nešněra aj. Šůma.

Bližší komentář:

Po úvodní „zahřívací“ desetiminutovce kdy Dukla byla aktivnější a častěji na míči, zahrávali dukláci v 11. minutě dva rohové kopy z praé strany, po druhém z nich střílel J. Hrubeš z pravé spojky ze 16 metrů, ale jeho křížná přízemní střela skončila ¾ metru vedle domácí branky. V 15. minutě již jeho střela z 20 metrů měla dobré parametry, ale domácí brankář Šimáček střelu chytil. Hned o minutu později zahrál přes domácí obrannou linii oblouček J. Hrubeš na nabíhajícího F. Lehkého, který ale za linií domácí obrany 9 metrů před brankou těžký míč nezpracoval a tak zůstalo jen u příslibu šance.

V 19. min. si navedl míč obránce A. Kocman, a z 24 metrů vystřelil, střela mu však nesedla a míč skončil vedle domácí branky.

Domácí vystřelili poprvé ve 20. minutě, kdy hlavička levého křídelníka Drobílka z 9 metrů skončila v rukou připraveného J. Štefana v brance Dukly.

Ve 25. minutě se dostal přes domácí obranu průnikem Ch. Bačinský, kterého domácí obránci zastavili v pokutovém území faulem (loket do obličeje a podražení), ale rozhodčí Šťastný nenašel odvahu odpískat proti domácím pokutový kop.

Ve 34. minutě opět zahrozil Ch. Bačinský, který po pěkné kombinační akci Dukly zakončoval z 8 metrů, ale v okamžiku kopu mu nevyšel krok a lehkou střelu brankář Povltavské FA, Šimáček, kryl. Následně v 35. minutě zahrávali domácí dva rohové kopy, ale bez ohrožení branky Dukly. Na druhé straně po rohovém kopu Dukly domácí podnikli rychlý protiútok a po průniku z pravé strany následoval střílený centrovaný míč od pravého křídelníka M. Nováka, který na bližší tyči usměrnil do branky Dukly nabíhající levý obránce Lanc, ve 39. min. 1:0 pro domácí Povltavskou FA.

V závěrečných pěti minutách první půle zahrával Dukla dva rohové kopy, ale bez ohrožení domácí branky.

Do druhého poločasu trenér A. Majer vystřídal v útoku O. Jelínka F. Mikešem.

Byli to ale domácí, kteří hned ve 46. minutě nebezpečně vystřelili pravým křídelníkem M. Novákem, jehož střelu pozorný J. Štefan vyrazil na rohový kop.

Nadále byli aktivnější domácí, kteří v 52. min. vystřelili levým obráncem Lancem z 16 metrů, lehkou střelu J. Štefan kryl.

V 56. min. Dukla nastřelila čerstvým F. Mikešem ze 6 metrů tyč domácí branky.

Po sérii vystřídání dvou hráčů domácích a u Dukly Š. Krejčího A. Magdim získávali mírnou herní převahu domácí fotbalisté. V 67. min. v gólové šanci domácího Zákostelského vychytal J. Štefan v brance Dukly. Hned ale v 68. min. již byli domácí úspěšní, po centru z levé strany na vzdálenou tyč, zakončoval pravý křídelník M. Novák a zvýšil na 2:0 pro domácí.

V 71. min. obdržel domácí Dvořák žlutou kartu za faul na F. Ulmana uprostřed hřiště.

V závěrečné dvacetiminutovce se hra odvíjela převážně uprostřed hřiště, když ani jedno mužstvo již nedokázalo ohrozit vážněji branku soupeře a tak Dukla nakonec odjíždí ze Štěchovic, i přes dobrý výkon zejména v prvním poločase, bez bodového zisku.

Hodnocení trenéra:

„Je to vlastně jednoduché. Naše útočná činnost v posledních zápasech je naprosto nedostatečná, chybí nám naprosto základní kvalita v přihrávkách, v načasování náběhu, v řešení vůbec té samotné útočné situace, protože, když se dnes podíváte na první poločas, tak se hraje na jedné polovině hřiště, a to na té soupeřové, máme odhadem tak pětadvacet, třicet situací kolem pokutového území a nebezpečí z toho není skoro žádné. S touto útočnou fází nemůžeme uspět a zvlášť ne proti soupeři, který má teď vydařenou sezónu, daří se mu, hraje nahoře v tabulce a naopak proti soupeři, který je ve finální fázi velmi dobrý a z minima možností dokáže dnes vytěžit maximum. To rozhoduje dnes fotbal a my v tom máme nedostatečnou výkonnost v posledních zápasech.“