clanek-1

Po vyrovnaném zápase, neproměněných šancích a vedení v zápase nakonec remíza B-týmu Dukly gólem v poslední minutě nastaveného času v Králově Dvoře

10.05.2024, 18:00

FK Králův Dvůr

1:1

(0 : 0)

26. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FK Dukla Praha B

Sestava domácí: Tetour – Bouček, Chocholoušek, Šumilov, Novák – Fatrdle (60. Patrovský), Jinoch (77. Sedláček), Hradecký (K), Kuča – Krátký, Černý

Sestava hosté: Štefan –Ulman, Kocman, Bilstrup (46. Krejčí), Fojt (K) (90. Pančev) – Špatenka, Atsuta, Bačinský (90. Nikl) - Magdi (63. Uhlíř), Jelínek, Hübl (63. Mikeš)

• Branky:Bouček (93. min.)-Mikeš (75. min.)

ŽK:Chocholoušek (40. min.), Novák (88. min.) - Bilstrup (35. min.)

Rozhodčí:Vl. Melničuk - Šmat, M. Melničuk

V šestadvacátém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly do Králova Dvora, kde se utkala s domácím FK Králův Dvůr v předehrávaném čase, v pátek odpoledne od 18. hod. V podzimní části Dukla s Hostouní remizovala na domácím hřišti v Přední Kopanině 1:1, když branku Dukly vstřelil A.Zapletal. Trenér B-týmu Dukly, A. Majer, využil v tomto zápase z lavičky A-týmu Dukly k udržení zápasové praxe v záloze F. Špatenku. Zajímavostí bylo, že za Králův Dvůr nastoupil v brance David Tetour, který v dřívějších letech hrál na Dukle a prošel brankářskou „školou“ T. Obermajera a dále v záloze teprve osmnáctiletý L. Kuča, který hrával v mládežnických týmech Dukly. Dále za Králův Dvůr nastoupil J. Jinoch ml., jehož otec je sportovním ředitelem FK Dukla Praha.

Zkušenější domácí v rozestavení 4-4-2 začali s vyplněním středního pásma (střední třetiny hřiště) a centrovanými míči z krajů zálohy do pokutového území Dukly anebo dlouhými míči za obranu na nabíhající dvojici útočníků, či do křídel na krajní záložníky se snažili se dostat k zakončování. Dukla šedesát pět minut byla lepším týmem a vypracovala si i více brankových příležitostí, ale bez gólového efektu. Domácí pak „povzbuzeni“ neproměňováním šancí Dukly si vypracovali také několik gólových šancí, a když v 75. minutě dostal Duklu do vedení střídající dorostenec F. Mikeš, zdálo se, že tentokrát již Dukla „dotáhne“ utkání do vítězného konce. Nakonec, ale po neproměněné další gólové šanci Dukly, se domácí vzepjali a po neproměněné gólové šanci ve druhé minutě nastavení nakonec přeci jenom svoji další a poslední příležitost v zápase v poslední minutě nastavení proměnili ve vyrovnávací branku pravým obráncem Boučkem, a tak se obě mužstva rozešla, stejně jako na podzim, smírně 1:1.

Do první příležitosti k ohrožení branky soupeře se dostali domácí již ve 3. minutě, kdy po centrovaném míči z pravé strany zakončoval ze 6 metrů levý záložník Kuča půl metru vedle branky Dukly.Dukla odpověděla střelou F. Ulmana z 20 metrů taktéž vedle.

Dukla se do první brankové příležitosti dostala ve 12. minutě po kombinaci Bilstrup, Fojt, Špatenka a po centru z levé strany, kdy zakončoval A. Magdi z 5 metrů, jenž ale domácí branku netrefil a míč skončil podél odkryté branky metr vedle.

Další dobrá příležitost se naskytla Dukle v 25. minutě po faulu domácí obrany na O. Jelínka na oblouku pokutového území. Z nařízeného trestného kopu mířil Ch. Bačinský pěknou střelou jen čtvrt metru nad branku bezmocného domácího brankáře D. Tetoura.

Ani domácí ale nebyli smířeni s bezbrankovým stavem a ve 28. minutě vystřelil prudkou ránu z 23 metrů domácí útočník Černý, ale naštěstí pro Duklu, šla střela 2 metry nad branku Dukly.

Ve 30. min. se dobře uvolnil kličkou těsně před pokutovým územím domácích H. Hübl, ale jeho technickou střelu z 20 metrů domácí zkušený D. Tetour v brance vystihl a stáhnul do koše.

V 35. min. obdržel L. Bilstrup za faul v souboji o míč na domácího útočníka Černého žlutou kartu.

V 38. minutě si vypracoval F. Špatenka dobrou střeleckou pozici, ale jeho ostrá střela z 20 m skončila těsně nad domácí brankou.

Ve 40. min. obdržel domácí pravý stoper Chocholoušek žlutou kartu za faul bez míče na Atsutu.

Do druhého poločasu trenér A. Majer vystřídal v obraně L. Bilstrupa Š. Krejčím.

Již ve 47. minutě po faulu domácích na agilního Ch. Bačinského zahrávala Dukla trestný kop z levé strany z 24 metrů, centrovaný míč na malé vápno v gólové pozici zakončoval F. Ulman vedle domácí branky.

Odpovědí domácích byla gólová šance z 50. minuty, kdy útočník Černý střílel z 12 metrů prudkou ránu nad branku Dukly.

Po té následovaly dvě brankové příležitosti Dukly, nejprve v 56. min. nejlepší hráč Dukly na hřišti F. Špatenka střílel ze 16 metrů křížnou střelu k levému „vinglu“, ale míč se jen otřel o levou tyč!, po té v 59. min. A. Magdi střílel ze 13 metrů z pravé spojky a mířil křížnou střelou do tyče domácí brnaky!

Po té domácí trenér T. Šilhavý vystřídal v záloze J.Jinocha Patrovským ahned o tři minuty později trenér Dukly, A. Majer vystřídal dvojici hráčů H. Hübla a A. Magdi v útoku vystřídal J. Uhlířem a F. Mikešem.

Další gólovou příležitost si pak vypracovali domácí v 66. min., kdy po po centru z pravé strany hlavičkoval domácí útočník Krátký z 5 metrů vedle branky Dukly.

Dukla odpověděla stejným metrem hned o minutu později, kdy po stříleném centrovaném míči z pravé strany od F. Špatenky zakončoval čerstvý J. Uhlíř, kterého při střele podkopla domácí obrana a míč skončil vedle domácí branky. Píšťalka rozhodčího zůstala němá!

V 69. minutě domácí v další gólové příležitosti mířili ze 13 metrů útočníkem Krátkým vedle branky Dukly. Když pak stejně dopadli domácí i v 72. min. po chybě při odkopu od branky Dukly a domácí útočník Černý mířil mimo, zaúřadovali mladíci Dukly a v 75. min. po přihrávce F. Špatenky vstřelil z pravé spojky F. Mikeš, „výpomoc“ z dorostu Dukly, křížnou přízemní střelou k tyči první a jediný gól Dukly v tomto zápase, 0:1.-

Hned v 83. min. po pěkné akci směřující od J. Uhlíře na Ch. Bačinského a jehokolmici na nabíhajícího O. Jelínka, šel O. Jelínek sám na domácího brankáře D. Tetoura, ale domácí zkušený brankář střelu O. Jelínka stačil vytěsnit na roh!

V 88. min. obdržel domácí levý obránce Novák žlutou kartu za podkopnutí F. Mikeše.

V samém závěru trenér Dukly, A. Majer sáhnut k taktickému střídání a R. Fojta a Ch. Bačinského vystřídali K. Pančev a Š. Nikl.

V nastaveném, hektickém čase, avizovaném na 4 minuty, pak domácí se snažili alespoň o vyrovnání a v 90.+2 minutě prudkou, gólovou, střelu domácího útočníka Krátkého ze 3 metrů stačil bravurním zákrokem krýt J. Štefan v brance Dukly.

I to však bylo málo, v čase 90.+4. min. nekrytý domácí pravý obránce Bouček střelou z 5 metrů z malého vápna vyrovnal na 1:1.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Dnes bylo znát, že domácí, kteří jsou na posledním místě v tabulce, se chtěli ještě dotáhnout a chtěli živit šanci na záchranu a to na tom zápase bylo znát. Domácí do zápasu dali všechno, bojovali, vlastně nás trápili neustálými dlouhými výkopy za naše stopery, a potom dobíhali odražené míče. Někdy jsme se s tím vyrovnali dobře, někdy hůře, a pak ve druhém poločase, kdy už v prvním poločase jsme tam měli jednu dobrou příležitost, tak ve druhém poločase jsme tam měli poměrně dost gólových šancí myslím si, že pět vyložených, domácí také dvě, tři měli, a samozřejmě nás mrzí, že podruhé za sebou jsme dostali vyrovnávací gól v nastavení. Ten tříbodový zisk by byl, samozřejmě, příjemný. Na druhou stranu, jsem říkal klukům v kabině, že jsem rád, že tyto dva zápasy, které byly pro ně mentálně hrozně náročné, tak že zvládli docela dobře, až na ten samotný závěr.“