0:0

(0:0)

29. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Pastornický – Tusjak, Koné, Bláha, Nsunzu – P. Plachý, Kateřiňák, Varačka, Sojka (73. Zeman), Đorđić (85. Kopáček) – Svatek (21. J. Mach, 85. Šašinka).

Sestava hosté: Rada – Vondrášek, D. Hašek, Holiš, Ludvíček – Moulis (68. Douděra), J. Jeřábek, Barac (80. Lehký), Buchvaldek (68. Ullman) – Matějka, Zeronik (46. Špatenka).

• ŽK: 27. Bláha, 52. Koné, 86. Tusjak – 62. J. Jeřábek

Rozhodčí: Ulrich – Vyhnanovský, Cichra

Počet diváků: 1025.
    Střely na bránu:4:1, Střely mimo:4:3, Rohy:7:2.
  • Diváci: 1025
V posledním venkovním utkání v ročníku 2023/2024 zavítala Dukla do Táborska. Po pomalém úvodu začalo přibývat šancí, fanoušci se nicméně branky nedočkali. Dukla pouze remizovala 0:0 a o konečné prvenství bude bojovat v posledním kole.

Domácí hráči začali utkání aktivně, po centru Plachého z pravé strany se však rychlé branky nedočkali. V úvodu podržel spoluhráče svými zákroky také Filip Rada. Ve čtrnácté minutě hostující brankář přihlížel Svatkově střele, která jen minula bližší tyčku.

Utkání bylo opatrné z obou stran, první záblesk šance na straně Dukly měl v jednatřicáté minutě Jakub Zeronik. Ten téměř ideálně vystihl špatnou nahrávku domácí obrany, na poslední chvíli však vyběhnul Pastornický, který celou situaci zachránil dalekým odkopem.

Tlak Pražanů začal před pauzou sílit, k vidění bylo velké množství rohových kopů. Největší příležitost se však naskytla v osmatřicáté minutě. Ludvíček krásným pasem našel Tomášem Vondráška, tomu se ale do střely vrhnul obětavým zákrokem Pastornický.

Fotbal se v posledních minutách první půle přeléval ze strany na stranu. Zatímco rychlý protiútok Dukly zastavil skluzem Kateřiňák, na druhé straně mířil do vápna Sojka. Ani jeho nahrávka však nenašla příjemce, jelikož skvělý obranný zákrok předvedl Dominik Hašek.

Po změně stran prověřily oba celky protější obrany. Nejprve zpracoval Bláha odražený míč, nicméně Rada pohotově zakročil. Na druhé straně střílel před vápnem Pavel Moulis, ten ale těsně minul vzdálenější tyč.

Dvě velké příležitosti si po hodině hry připravil domácí Alexandr Sojka. Po rohovém kopu nejprve zpracoval odražený míč na hruď a dvou plovoucí ranou zamířil těsně nad. O další dvě minuty později vystihnul špatnou nahrávku Ludvíčka, zasekl před Haškem, nicméně ztroskotal na pozorném Radovi.

Definitivně rozhodnout o třech bodech mohl devět minut před koncem Filip Lehký. Ten z rychlého protiútoku obdržel míč od Špatenky, obešel Pastornického, nicméně nezvládl trefit odkrytou branku. Další šance k vidění nebyly, a tak utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Hodnocení trenéra:

Jiří Vágner (FK Dukla Praha): Remíza je spravedlivý výsledek dnešního zápasu. Prospali jsme první poločas, kdy jsme byli v útoku málo nebezpeční. Jedinou šanci jsme si vypracovali až na konci prvních pětačtyřiceti minut. Ve druhé polovině utkání jsme se zlepšili v pohybu i v práci s míčem. Filip Lehký mohl v 80. minutě rozhodnout, když šel sám na branku, ale bohužel mu chyběl krok navíc. Na druhé straně pak mohlo Táborsko rozhodnout v 90. minutě, kdy nás podržel Filip Rada.

Sezónu chceme zakončit na prvním místě a oslavit postupový úspěch s pohárem v ruce. Jsme rádi, že finiš soutěže je stále zamotaný. V sobotu 25. května budeme chtít doma na Julisce dotáhnout sezónu do vítězného konce.